حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

۰۹۲۸۵۵۱۰۹۱۲

با ما در تماس باشـید

نقش سرعت گیر ترافیکی در کاهش تصادفات جاده ای

زمان مطالعه3 دقیقه

تاریخ انتشار : ۱۹ شهریور ۱۴۰۲تعداد بازدید : 13نویسنده : دسته بندی : اخبار
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

سرعت گیر ترافیکی، یکی از اجزای اصلی تجهیزات ترافیکی می باشد که نصب آن در جاده های درون شهری و برون شهری، در جهت کاهش سرعت خودروها صورت می گیرد. از این رو از نقش سرعت گیر ترافیکی در کاهش تصادفات جاده ای نمی توان غافل شد. در سال های اخیر گسترش استفاده از وسایل نقلیه سبب گردیده تا ایمنی و امنیت جاده ها و خیابان ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند. این امر حوادث و سوانح جاده ای را افزایش می دهد و خسارات زیادی را به جان و مال شهروندان وارد می کند. به همین جهت لزوم ایجاد تمهیداتی برای برقراری امنیت در جاده های درون شهری و برون شهری اهمیت زیادی پیدا کرده است. استفاده از تجهیزات و لوازم ترافیکی از مهم ترین اقدامات در این زمینه می باشد. این تجهیزات انواع مختلفی دارند که سرعت گیر ترافیکی از کاربردی ترین نوع آن است. هدف از نصب سرعت گیر ترافیکی، محدود کردن سرعت وسایل نقلیه است به طوری که با ایجاد ذهنیت وجود یک مانع، سبب کاهش سرعت خودرو ها توسط رانندگان می شود. این وسیله اگر در جای مناسب و به صورت استاندارد نصب شود، می تواند تا حد زیادی حوادث و تصادفات جاده ای کاهش دهد که به دنیال آن خسارت های جانی و مالی به افراد کاهش می یابد.

نقش سرعت گیر ترافیکی در کاهش تصادفات جاده ای

ضوابط نصب سرعت گیر ترافیکی

هنگام نصب سرعت گیر ترافیکی باید ضوابط و استانداردهای های ایمنی در نظر گرفته شود. شهرداری ها به عنوان مسئول و مجری نصب تجهیزات ترافیکی، باید این ضوابط را رعایت کنند. نادیده گرفتن قوانین نصب سرعت گیر ترافیکی، باعث ناکارآمدی این دسته از تجهیزات ترافیکی می شود. همچنین در صورت عدم توجه به این ضوابط، ممکن است خودروها از مسیر اصلی خود منحرف شوند که این امر خسارت های مالی و جانی زیادی را به همراه دارد. به همین سرعت گیر ترافیکی باید براساس ضوابط و قوانین خاص ترافیکی نصب گردد تا از این طریق علاوه بر کاهش تصادفات، از خسارت به جان و مال افراد جلوگیری به عمل آید. سرعت گیر ترافیکی در شرکت فردادگستر با کیفیت بالایی تولید شده و نصب آن در جاده ها و معابر توسط متخصصین این مجموعه صورت می گیرد.

نکاتی برای دیده شدن سرعت گیر ترافیکی

بر روی سرعت گیر ترافیکی باید شبرنگ هایی قرار داده شود تا رانندگان قبل از رسیدن به آن، متوجه وجود این مانع شده و از سرعت خود بکاهند. عدم توجه به این نکته ممکن است موجب انحراف وسیله ی نقلیه شود و سلامت سرنشینان را به خطر اندازد.
رنگ شبرنگ های روی سرعت گیر باید هر چند مدت یکبار تمدید گردد. چرا که امکان دارد رنگ آن به دلایل متعددی همچون بارش باران و برف و یا تردد مداوم خودروها کمرنگ شود.
در فاصله ی ۱۵۰ متری یا ۲۰۰ متری قبل از سرعت گیر ترافیکی، لازم است که تابلوهایی نصب گردد. استفاده از این تابلوها دیده شدن این وسیله را به خصوص در شب  امکان پذیر می کند.

ارسال دیدگاه